NIEPŁODNOŚĆ

Niepłodność dotyczy ok. 15% naszego społeczeństwa.

 Pomimo, że wielu niepłodnym parom udaje się w końcu wydać na świat upragnione potomstwo, to sam czas oczekiwania na nie bywa niezwykle trudny. Zwłaszcza gdy dodatkowo pojawia się jeszcze presja otoczenia. Warto mieć świadoość tego, jak ogromny wpływ na płodność ma stan naszej psychiki. Stres związany z niemożnością poczęcia dziecka może spowodować, że cel stanie się jeszcze trudniejszy do osiągnięcia.


Wiele osób, które zmagają się z problemem niepłodności wie, że ich stan psychiczny jest na tyle osłabiony, że potrzebują pomocy specjalisty. Niestety nadal w Polsce możemy spotkać się z błędnym przekonaniem, że do psychologa nie powinno się chodzić, bo oznacza to, że jest z nami bardzo źle. Takie myślenie prowadzi do rozwoju niepożądanych objawów, a tym samym do pogorszenia naszego funkcjonowania. Tymczasem badania pokazują, że właściwie udzielona pomoc psychologiczna pomaga przełamać barierę wstydu – pary zaczynają otwierać się na innych, mówić o swoim problemie. Przełamują temat TABU i dzięki temu unikają ciągłych pytań jak na przykład „Kiedy dziecko?”.  Praca z psychologiem umożliwia także przepracowanie negatywnych emocji, jak również przygotowuje do radzenia sobie z sytuacjami, które wyzwalają stres.
Psycholog jest osobą, która pomoże Wam i wzmocni w zakresie własnych zasobów do zmagania się z problemem niepłodności. Jeżeli czujesz przygnębienie, stres, czujesz presję ze strony otoczenia, z którą ciężko jest Ci walczyć- nie czekaj! Zadbaj o siebie! Umów się na wizytę już dziś.
Liczba odwiedzin: 9133